Війна як екологічна катастрофа для України

Nazovni.ECO

Всього за 10 місяців війни з росією техногенне забруднення води та несанкціоноване використання водних ресурсів завдали збитків на суму понад 55 млрд грн, а знищення земель агропромислового призначення завдало збитків на 172,8 млн доларів.

Детонація кожного боєприпасу є хімічною реакцією, в результаті якої в навколишнє середовище вивільняється 100% його хімічних складових.

Це вносить важкі метали, такі як алюміній і мідь, тоді як окислення вибухових речовин вивільняє сірку та азот у ґрунт, воду та повітря.

Місія

Напрацювання у співпраці з українськими та закордонними науковцями наукових розробок або інтеграції існуючих технологій та методів очистки ґрунтів та водойм. Виходячи з викликів війни, ми прагнемо інтегрувати в Україні новітні технології, які будуть легкі у реалізації, якісні, дешеві та швидко масштабовані. Це дозволить відновити екологічний та економічний баланс в Україні, забезпечивши сталий розвиток та збереження природних ресурсів.

Ключові напрямки в роботі

  • Технологія прискореної очистки ґрунту від забруднювачів: Ця технологія базується на біопрепаратах, створених на основі корисних штамів мікроорганізмів. Метаболічна діяльність мікроорганізмів сприяє мінералізації, акумуляції та полімеризації токсичних речовин.

  • Мікробні біотехнології для комплексного відновлення водойм: Ця технологія базується на трьох складових:

    • Використання відібраних, культивованих в умовах біореактора мікроорганізмів-деструкторів забруднюючих речовин.
    • Фіторемедіація водойм.
    • Використання створених в лабораторіях концентратів пробіотичних мікроорганізмів для підтримки аквакультури.